Öko-Tex Standard 100 je ve světě nejuznávanější značka pro textil, který je testovaný a prověřený ohledně obsahu škodlivých látek. Textilie, které tuto značku obdrží, jsou zárukou kvality a zdraví pro vás a vaše děti.

Öko-Tex Standard 100 znamená:
Děti potřebují skutečně mimořádnou ochranu!

Storchenwiege® - šátky a nosítka jsou proto testovány podle těch nejpřísnějších kritérií Öko-Tex Standard.

Šátky a nosítka přicházejí do těsného kontaktu s dětskou kůží a to na ně činí zvláštní nároky. Látka nesmí uvolňovat formaldehyd a nesmí pouštět barvu při kontaktu se slinami dítěte.

Storchenwiege® látky procházejí každý rok testem v nezávislých institutech autorizovaných  značkou Öko-Tex. Teprve po úspěšném testování získají certifikát Öko-Tex Standard 100 a to na dobu dalších dvanácti měsíců. Po uplynutí této doby je testování opakováno.


Více o testování zjistíte na www.oeko-tex.com.

Následující certifikát stvrzuje, že nosítka Storchenwiege splňují nároky evropské normy CEN/TR 16512:2015 Výrobky pro péči o dítě - Směrnice pro bezpečnost nosičů.

Nosítka dále splňují normy pro výluhy škodlivých látek a dráždivost, stejně jako normy pro hořlavost. Tyto normy jsou velmi přísné a kontrolní orgány je netestují plošně. Pro zákazníka je proto důležité, když si výrobce nechá své výrobky otestovat sám. Evropské normy pro výrobky pro děti se neustále zpřísňují a Storchenwiege tyto změny pečlivě sleduje. Kvalita výrobku a bezpečí dětí je naším hlavním cílem.

Certifikát nosítko Storchenwiege