Mýdlové ořechy Yellow & Blue

cena od: 30,00 Kč

Rychlý přehled

Mýdlové ořechy jsou slupky plodu stromu Sapindus mukorossi. Obsahují látku zvanou saponin, která je přírodním saponátem. Mýdlový ořech roste v lesích Himalají, kde se sklízí, suší a odstraňuje se z něj semeno. Při praní se z ořechů do vody vylučuje přírodní saponin, který funguje jako mýdlo. Jedná se proto o nejšetrnější metodu praní, a to jak ve vztahu k prostředí, tak i k našemu zdraví, protože nezanechávají v praných oděvech chemická rezidua – toto zvláště ocení alergici a lidi s citlivou pokožkou. Další výhodou je to, že při praní barevného prádla nedochází k blednutí barev.

Mýdlové ořechy Yellow & Blue

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Oddálit
Přiblížit

Více pohledů

* Povinná pole

cena od: 30,00 Kč

Mýdlové ořechy se hodí pro všechny druhy prádla, především pro dětské oděvy a pleny, nejjemnější prádlo z vlny, hedvábí a funkční textil. Jsou vhodné pro praní v pračce i ruční praní.


Dávkování pro 4-5 kg prádla je následující:
Perete-li na 30-40°C, použijete v měkké vodě 3-4 ořechy, v tvrdé vodě 5 ořechů
Perete-li na 60-90°C použijete v měkké vodě 4-5 ořechů, v tvrdé vodě 6 ořechů.


Při praní barevného prádla v pračce:
Do látkového sáčku, který je přiložen v každém balení, vložte příslušný počet ořechů (viz tabulka), zavažte a vložte s prádlem do bubnu pračky. Není nutné používat aviváž, mýdlové ořechy mají změkčující účinek na textil.


Při praní bílého prádla v pračce:
Mýdlové ořechy neobsahují bělící a zjasňující látky, které jsou přidávány do standardních pracích prášků. Proto je při praní bílého prádla vhodné do prací dávky přidat přípravek PUER, který slouží jako bělící přípravek a odstraňovač skvrn.


Při praní silně znečistěného prádla:
Silně znečistěné prádlo doporučujeme večer před praním namočit do kbelíku s co nejteplejší vodou (dle typu prádla), ve které rozpustíme 1-2 lžíce prášku na skvrny PUER. Ráno vodu vylejeme - nečistota se před praním rozpustí a prádlo pak snadno vypereme i v tak šetrném pracím prostředku, jako jsou mýdlové ořechy. Jednotlivé skvrny na prádle ošetříme žlučovým mýdlem. Více v našem desateru alchymie ekopraní.


Při praní v ruce:
Do uzavíratelné nádobky - sklenice s teplou vodou vložíme ořechy (dávkování viz tabulka výše). Po cca po 15 min. zaštěrcháme a vidíme, jak uvolněný saponin ve vodě pění. Připravený výluh vlijeme do umyvadla s prací lázní a pereme, ideálně s Turbozvonem.


Jak prádlo prané mýdlovými ořechy provonět?
Mýdlové ořechy sami osobě mají nasládlou vůni, při praní se z nich však žádná vůně na prádle neusadí. Těm z nás, kteří ocení přírodně ovoněné prádlo nabízíme 100% přírodní rostlinné silice. Použijeme tak, že pokapeme sáček před vložením do pračky několika kapkami oblíbené silice.


Jak dlouho mýdlové ořechy účinkují?
Jednou použité ořechy je možné použít 2-3x, pokud praní proběhlo do 60˚C. Použité ořechy odkládejte nejlépe do kompostu.
Při delším skladování ořechy postupně vysychají a tmavnou. Tím však nemizí obsažený saponin, jen se mírně prodlužuje dob a, než se začne z ořechů ve vodě uvolňovat.

krátký popis Mýdlové ořechy jsou slupky plodu stromu Sapindus mukorossi. Obsahují látku zvanou saponin, která je přírodním saponátem. Mýdlový ořech roste v lesích Himalají, kde se sklízí, suší a odstraňuje se z něj semeno. Při praní se z ořechů do vody vylučuje přírodní saponin, který funguje jako mýdlo. Jedná se proto o nejšetrnější metodu praní, a to jak ve vztahu k prostředí, tak i k našemu zdraví, protože nezanechávají v praných oděvech chemická rezidua – toto zvláště ocení alergici a lidi s citlivou pokožkou. Další výhodou je to, že při praní barevného prádla nedochází k blednutí barev.
výrobce Tierra Verde

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').

Možná Vás zaujme i následující

Prací gel z mýdlových ořechů Yellow & Blue s pomerančovou silicí

Prací gel z mýdlových ořechů Yellow & Blue s pomerančovou silicí

cena od: 159,00 Kč
Prací gel z mýdlových ořechů Yellow & Blue s levandulovou silicí

Prací gel z mýdlových ořechů Yellow & Blue s levandulovou silicí

cena od: 159,00 Kč