O firmě

Bavlnka na počátku

"Bavlnka" se zrodila v roce 2005. Naše první dcera Jitka tehdy ještě neměla rok. Používali jsme látkové plenky, učili se vázat šátek, zajímali jsme se o to, jak ekologicky vést naši malou domácnost. V té době ještě na českém internetu nebyl žádný e-shop, který by shromažďoval podobné zboží. Řekli jsme si, že je to škoda a že někdo přece začít musí a pustili se po hlavě do obchodování a budování stránek zaměřených na "šátkování" a "plenkování" a na dětské zboží přátelské k životnímu prostředí a k našemu zdraví.
Na českém internetu jsme vůbec jako první nabídli ženám menstruační pohárek Mooncup a moc nás těší, že se tento výrobek úspěšně šíří a že počet spokojených uživatelek stoupá.
Dnes, když už je v Čechách podobných obchůdků více, se snažíme dále vyhledávat nové a zajímavé produkty do "bavlnkové" nabídky. Velmi dbáme na kvalitu nabízených výrobků a snažíme se k nim poskytnout věrohodné informace. Mnohé z toho, co v e-shopu najdete jsme testovali na sobě nebo na našich čtyřech dětech. Informace o zboží často čerpáme z našich vlastních zkušeností. Každou sekci zboží se snažíme doplňovat zajímavými články a fotografiemi, abychom vám usnadnili rozhodování při výběru zboží a orientaci v nabídce e-shopu.
V roce 2008 jsme založili kamennou prodejnu a od roku 2013 se věnujeme i vzdělávání v oblasti kontaktního rodičovství, zejména nošení dětí, společného spánku rodičlů s dětmi a kojení.
V roce 2014 jsme začali pořádat letní festival Z břicha na břicho
V roce 2015 oslavila BAVLNKA 10 LET od svého vzniku právě na druhém ročníku festivalu Z břicha na břicho.


Bavlnka dnes

Stále jsme rodinnou firmou. Věnujeme se především zastoupení n+meckého výrobce šátků a ergonomických nosítek, firmy Storchenwiege.
Naše děti nám čím dál tím více pomáhají.
Jedna z dcer napsala do úkolu z prvouky na otázku jaké zaměstnání mají tví rodiče tuto odpověď:  Moje maminka je ...V BAVLNCE, můj tatínek je ...V BAVLNCE.
BAVLNKA je část našeho života a my jsme součástí BAVLNKY. Rodinný koncept podnikání nás baví a těšíme se co přinese budoucnost.


Tým BAVLNKY

Vlastimil POHOŘÁLEK – pohoralek@vbavlnce.cz
majitel, provoz a finance, správa IT

Anna POHOŘÁLKOVÁ – pohoralkova@vbavlnce.cz
majitelka, obchod a marketing, lektorka kurzů nošení v šátku

Táňa ZIMMERMANOVÁ – fakturace@vbavlnce.cz
účetnictví

 


V BAVLNCE Pohořálci