Oblečení pro nošence

Při oblékání dítěte do nosítka nebo šátku vybírejte  přírodní nebo funkční materiály. Zcela se vyhněte flísu, je příliš potivý a lze jej použít až jako vrchní vrstvu (bývá použit v bundách nebo kapsách).

Na léto doporučujeme
letní verzi funkčních materiálů od Moiry nebo oblíbené body z vlny a hedvábí.

Na zimu doporučujeme zejména body ze  100% merino vlny, pro jedince citlivé na vlnu doporučujeme variantu od výrobce Moira, kdy na tělo nepřijde vlna, ale funkční vlákno a hřejivé merino tvoří vnější vrstvu, která se těla nedotýká.
Počet vrstev které použijete je velmi individuální, záleží na tom jakou individuální termoregulaci má vaše dítě a samozřejmě záleží na teplotě venku. Doporučujeme po vycházce ihned zkontrolovat zda má dítě teplé končetiny a zda se nepotilo za krkem a podle toho příště snížit  nebo zvýšit počet vrstev.

Z nosítka typicky kouká hlavička a nožičky zhruba od kolínka. Proto doporučujeme na hlavu kuklu, která přikryje i choulostivou oblast krku a na nožky návleky a teplé vlněné nebo kožešinové capáky.

Pro inspirace dooporučujeme článek o tom jak se s miminkem v šátku obléct do velikého mrazu. Pro nosítka platí podobná pravidla.

Položky 115 z celkem 30

na stránku
Stránka:
  1. 1
  2. 2

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

Položky 115 z celkem 30

na stránku
Stránka:
  1. 1
  2. 2

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně