Mezinárodní týden nošení dětí

Vždy první celý týden v říjnu se po celém světě konají akce na podporu nošení dětí.  Nošení dětí na těle je způsob, jakým lidé pečovali o své děti po celou dobu historie. Jen v posledních staletích se z rodičovské péče začalo vytrácet. Dnes se k němu mnoho rodičů vrací, protože jim usnadňuje péči o děti. Děti jsou v blízkosti rodičů spokojené a rodiče se v jejich přítomnosti cítí sebevědoměji, klidněji, lépe svým dětem rozumí. Matkám nošení pomáhá řešit problémy s kojením. Nošení prohlubuje vazbu mezi dětmi a rodiči, je zdravé a je plně slučitelné s dnešním moderním životem.

O tom všem informují akce u příležitosti Mezinárodního týdne nošení dětí. V České republice se tento týden slaví už mnoho let, v posledních letech se k němu hlásí stále víc a víc organizátorů a účastníků. Pořádají se pochody s dětmi na těle, srazy nosících rodičů, výlety do přírody, výstupy na vrcholy hor a rozhledny, výstavy, party, přednášky a festivaly. Všichni zájemci jsou vítáni.

Firma V BAVLNCE je tradičním organizátorem akcí v rámci mezinárodního týdne nošení dětí. Spravujeme i oficiální stránky této akce.
Fotografie z poslední velmi vydařené akce - pochodu městem a následné afterparty v ostravském klubu Fabric.