Chci si pořídit nosítko

Takže chcete nosítko. Dobrá. Nejprve si povíme, jaké nosítko rozhodně nechcete – nechcete klokanku. Klokanka je zvrácený a inženýrsky nezdařený typ pomůcky pro nošení. Není pohodlná ani pro nosiče, ani pro děťátko. Jejím základním nedostatkem je nedostatečná šíře látky mezi nožičkami dítěte. V důsledku toho nožky dítěte volně visí dolů. Záda jsou často polstrovaná a nepříliš pružná a páteř miminka je tak zcela rovná, někdy dokonce prohnutá do luku. Hlava dítěte pak nesměřuje zpátky k hrudníku nosiče, ale spíše do záklonu. Tato poloha je pro dítě naprosto nevhodná, hlavička tlačí nežádoucím způsobem na rovnou páteř. Nožičky visí dolů a kyčle tudíž nezaujímají zdravou tzv. abdukčně flekční polohu. Kromě toho se veškerá váha dítěte soustředí do rozkroku, což nám zejména u chlapečků připadá jako mučení.

Co chcete je ERGONOMICKÉ NOSÍTKO  a hledáte-li je v našem e-shopu, pak jste tu správně. V našem e-shopu prodáváme pouze dobře prověřená ergonomická nosítka, která zaručují fyziologickou polohu dítěte, respektují jeho vývoj a ve kterých jsou kyčle v optimální abdukčně flekční pozici.

O tom, že je nošení v ergonomických nosítkách zdravé pro kyčle se dočtete v článku od renomovaného německého ortopeda Fettweise na našem blogu.

klokankaergonomické nosítko

 

V BAVLNCE máme v nabídce čtyři ergonomická nosítka, která nabízí řešení pro různá období vývoje dítěte a různé požadavky rodičů. Vždy jsou však ergonomická.
Dnešní ergonomická nosítka jsou v rozměrech často nastavitelná, aby byla schopna následovat růst dítěte. Je ale třeba počítat s tím, že možnosti výrobcůl mají své limity. Některé "soft" nosítka jsou proto ideální pro novorozence, ale při nošení velkých batolat už neposkytují tak velký komfort pro nosiče, jiná robustnější nosítka zase nejsou dobře nastavitelná pro novorozence, zato v pozdějším věku poskytují lepší oporu a komfort pro nosiče. Na všechny tyto vlastnosti vás u jednotlivých nosítek upozorníme.

DOPORUČUJEME - Pokud chcete své děťátko nosit opravdu pravidelně, vyplatí se koupit si nejdříve nosítko pro novorozence (Storchenwiege) a pozdejisi pořídit kvalitní batolecí nosítko (např. Kibi). Vycházíme z vlastních nosičských zkušeností i z mnohaletých zkušeností se zkoušením nosítek zákazníkům prodejny a jejich zpětné vazby. Pokud se vám to zdá finančně příliš náročné, vězte, že o nosítka z druhé ruky je veliký zájem a vždy je bez problému prodáte.