Jak si sestavit plenkovou výbavičku?

Není to lehká otázka.

Někdo to vybírání chce mít rychle za sebou, jiného zase baví testovat novinky a střídat „modely“. Pro každého budeme mít trochu jinou odpověď. Na začátku bychom ale chtěli zdůraznit, že v naší nabídce najdete pouze ověřené pleny, které se nebojíme doporučit. Nekvalitní výrobky, pokud se vyskytly, jsme velmi rychle stahovali z prodeje, stejně jako průběžně vyřazujeme starší typy plenek, které už jsou překonané novými, kvalitnějšími a "vychytanějšími" modely. Proto můžete s klidem vybírat podle toho, jak se vám které výrobky líbí. Pokud je to ve vašich možnostech, doporučujeme vřele navštívit jednu z našich prodejen, kde si zboží budete moci prohlédnout, osahat a poradit se se zkušenými prodavačkami, které mají s látkovými plenami osobní zkušenosti.

 Než začnete vybírat, důležité jsou tyto informace. Kompletní látková výbava by měla čítat 15 – 25 plenkových jednotek. Termín „plenková jednotka“ berte s nadsázkou, chtěli jsme tím pouze upozornit na to, že na jedno přebalení můžete použít jednu kalhotkovou plenu (s jednou nebo více vkládacíma plenkama) nebo dvě až tři klasické čtvercové, ale taky jednu nebo dvě vícevrstvé atp. Každý bude mít tu plenkovou jednotku trochu jinou. Maminka, která přebaluje po každém počůrání nebo zkouší bezplenkovou komunikační metodu bude potřebovat třeba jen jednu čtvercovku nebo flanelovou kalhotkovou plenku. Maminka, která je zvyklá přebalovat cca po čtyřech hodinách bude volit savější pleny a pokud je dítě velký pijan, bude je třeba doplňovat extra savými vkládacími plenkami, např. těmi z bambusu.

Kromě toho potřebujete nějaké svrchní kalhotky, ideální je mít minimálně troje kalhotky od velikosti. Pokud jste si ale vybrali pleny typu „vše v jednom“ (All in One, AIO), pak už žádné svrchní kalhotky dokupovat nemusíte, protože nepromokavá vrstva je součástí pleny.

 Abyste se lépe zorientovali v druzích plen, doporučujeme leták od sdružení ROSA, který je stále aktuální, protože zcela obecně představuje základní plenkové systémy.

http://ekodite.rosacb.cz/images/ke_stazeni/plakatek_pleny.pdf
http://ekodite.rosacb.cz/images/ke_stazeni/moderni_pleny.pdf

 V této části vám nabízíme návrh několika plenkových výbaviček. Naše "ideální" výbavičky mají dvacet plenkových jednotek. Ve skutečnosti však můžete různé typy plen kombinovat. Z tohoto přehledu tedy vyčtete především to, jaké je rozumné množství konkrétního typu plen či kalhotek ve výbavičce.

VÝBAVIČKA Z VÍCEVRSTVÝCH PLEN:
30 ks vícevrstvých plen
4 kalhotky Imse Vimse nebo Bambino Mio od velikosti

VÝBAVIČKA Z KLASICKÝCH ČESKÝCH PLEN:
40-60 ks klasických plen 70x70
4 kalhotky Imse Vimse nebo Bambino Mio od velikosti

VÝBAVIČKA SE ZAVAZOVACÍMA PLENAMA:
30ks vícevrstvých plen nebo 40-60ks klasických plen
10-20ks zavazovacích plen (Disana nebo Babyidea)
3 kusy vlňáčků od velikosti (k zavazovacím plenám se vlňáčky velmi hodí) nebo 3ks jednovelikostních svrchních kalhotek Bambinex nebo po 3ks jiných svrchních kalhotek od velikosti (Haipa Daipa, PopoWrap, vlňáčky)

VÝBAVIČKA Z JEDNOVELIKOSTNÍCH KALHOTKOVÝCH PLEN:
20 ks jednovelikostních kalhotkových plen Bambinex (nebo jiných podobných jednovelikostních plen)
3ks jednovelikostních svrchních kalhotek Bambinex nebo po 3ks jiných svrchních kalhotek od velikosti (Haipa Daipa, PopoWrap, Imse Vimse, vlňáčky)

VÝBAVIČKA SLOŽENÁ Z PLEN "VŠE V JEDNOM":
20 ks jednovelikostních plen typu „vše v jednom“, např. POP-IN

Dále doporučujeme zakoupit:
separační vložky - pro novorozence celulózové, pro děti na příkrmech i viskózové popř. směsové
ubrousky na zadeček
nepromokavý pytel na použité pleny
pratelné přebalovací podložky

 

Doporučujeme také sledovat novinky a sdělení o akcích na našich prodejnách, nejlépe prostřednictvím facebooku (odkaz najdete v pravém horním rohu). Tak budete moci využít výhodných cenových akcí a včas zjistíte jaké jsou novinky na trhu látkových plen.

 

[profiler]
Memory usage: real: 44040192, emalloc: 35710664
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem